InPost – uszkodzona przesyłka

Jeśli Twoja przesyłka doręczana pod adres (np. list polecony) jest uszkodzona, poproś doręczyciela o sporządzenie tzw. protokołu szkody. Tak sporządzony protokół będzie przydatny w momencie złożenia ewentualnej reklamacji. Reklamację możesz złożyć za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://inpost.pl/pl/kontakt/zloz-reklamacje.

Jeśli widzisz, że Twoja przesyłka paczkomatowa jest uszkodzona, zgłoś to jeszcze przy Paczkomacie (maszyna przed zakończeniem odbioru zapyta Cię, czy z przesyłką jest wszystko w porządku).

Jeśli nie sporządzisz protokołu szkody w momencie odbioru przesyłki, wciąż masz 7 dni na sporządzenie protokołu w oddziale.

 

Adapter gorąca stopka Sony NEX – ISO

Adapter pozwala na podłączenie standardowych, popularnych i tanich lamp błyskowych ze stopką ISO do aparatów Sony NEX z portem Smart Accesory Terminal. Adapter nie przenosi parametrów automatyki, trzeba stosować tryby manualne.

Urządzenie jest kompatybilne z Sony NEX: 3, C3, F3, 3N, 5, 5N, 5R i innymi modelami z tym samym typem portu.

Nie działa z Sony NEX: 6, 7

 

02

Adapter M42 – Canon EOS z potwierdzeniem AF

02

Adapter pozwala na podłączenie obiektywu na gwint M42 do cyfrowych i analogowych aparatów z serii Canon EOS (bagnet EF). Wersja ze stykami symuluje podłączenie obiektywu AF dzięki czemu działa potwierdzenie ostrości oraz zaawansowane systemy pomiaru światła. Ze względu na ograniczenia konstrukcyjne aparatów Canon pomiar działa prawidłowo przy przysłonach F1-F8. Adapter symuluje obiektyw 50 mm F1.4 Posiada blokadę bolca przysłony.

Dedykowany do:
5D, 5D Mark II, 7D
10D, 20D, 30D, 40D, 50D, 60D
300D, 350D, 400D, 450D, 500D, 550D, 600D, 1000D, 1100D
Nie działa z:
650D, 700D, 5D Mark III, 30, 30V, 33V

 

04

 

Adapter M42 Sony NEX

Tytułowy adapter pozwala na podłączenie obiektywu z gwintem M42 do aparatu Sony NEX-3, NEX-5 czy NEX-VG10

02

Aby używać adaptera w ustawieniach aparatu należy włączyć opcję “shoot without lens” (zdjęcia bez obiektywu). Ustawianie ostrości i przysłony jest możliwe tylko ręcznie.

Adaptery M42-NEX są dostępne tutaj:

http://fotoro.pl/index.php?id_product=170&controller=product

http://fotoro.pl/index.php?id_product=161&controller=product

Wymiana muszli ocznej

Wymiana muszli ocznej jest jedna z prostszych czynności serwisowych. Poniżej instrukcja na przykładzie lustrzanki Canon 450D (w lustrzankach Nikon muszlę wymienia się bardzo podobnie).

011

Na pierwszym zdjęciu widać to co pozostało po starej muszli czyli ramkę którą należy usunąć. Odchylamy zaczepy na zewnątrz (czerwone strzałki) i wysuwamy ramkę do góry (czerwona strzałka).

012

Na drugim zdjęciu widzimy wizjer bez muszli czyli w stanie wyjściowym do założenia nowej muszli.

013

Na kolejnym zdjęciu widać, że nowa muszlę należy wsuwać od góry w prowadnicach. Należy to robić z wyczuciem tak żeby muszla nie zakleszczała się w trakcie wsuwania.

014

Po wsunięciu do końca powinniśmy poczuć zatrzaskujące się zaczepy. Nie powinno to wymagać użycia dużej siły (informacja dla osób o “drewnianych rękach”).

I już – muszla wymieniona.